Android 4.4 KitKat - jak wymusić aktualizację Nexusa 7 z Wi-Fi?

Dwa tygodnie temu Google zaprezentowało nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego. Android 4.4 KitKat dostępny był na starcie tylko dla najnowszego smartfona LG Nexus 5, ale firma z Mountain View udostępniła już aktualizację dla kilku innych urządzeń. Będzie ona wydawana etapami w przeciągu najbliższych kilku tygodni, ale istnieje sposób aby zmusić swój tablet Nexus 7 do aktualizacji już teraz.

Android 4.4 KitKat zadebiutował dwa tygodnie temu na najnowszym smartfonie Nexus 5 od LG. Google zapowiedziało, że użytkownicy starszych telefonów i tabletów z linii Nexus będą musieli nieco poczekać na swoją kolej. Dobra wiadomość jest taka, że posiadacze tabletów Nexus 10 oraz Nexus 7 w wersji Wi-Fi otrzymali aktualizację już wczoraj, ale niestety nie wszyscy użytkownicy będą mogli cieszyć się nią jednocześnie.

Aktualizacja systemu Android do wersji 4.4 KitKat udostępniana będzie bowiem partiami. Jeśli jednak posiadacz tabletu Nexus 7 w wersji Wi-Fi jest niecierpliwy, to może wymusić aktualizację na swoim urządzeniu. Aby tego dokonać należy wykonać kilka kroków, z których pierwszym jest pobranie i zainstalowanie najnowszego pakietu SDK dla Androida. Trzeba potem upewnić się, że tablet został zaktualizowany już do Androida 4.3 Jelly Bean o oznaczeniu buildu JWR66Y.

Zobacz również:

  • Smartfony ze Snapdragon 8 Gen 1 idą do lamusa. Czas na 8 Gen 1+!

Do wykonania aktualizacji potrzebne jest pobranie pliku .zip z aktualizacją systemu dla Nexusa 7 lub z tego linka dla Nexusa 10. Następnie trzeba uruchomić tablet w trybie Recovery (uruchomić poprzez przytrzymanie przycisku power lub volume down i wybranie odpowiedniej opcji przyciskiem głośności na ekranie). Kolejnym krokiem jest wybranie pozycji apply update from adb i podłączenie tabletu do komputera.

Android 4.4 KitKat - jak wymusić aktualizację Nexusa 7 z Wi-Fi?

Nexus 7

Na komputerze należy otworzyć wiersz poleceń i udać się do folderu, gdzie pobrana została aktualizacja i wpisać polecenie sideload 13088e35942c77e4752aa1fdf51d54472509b941.signed-nakasi-KRT16O-from-JWR66Y.13088e35.zip. Po wgraniu aktualizacji wystarczy ponownie uruchomić tablet i cieszyć się nowym systemem.

Uwaga! Aktualizacji dokonujecie na własną odpowiedzialność, a przed jej wykonaniem warto stworzyć na wszelki wypadek kopię zapasową.

źródło: tablety.pl