Android 4.4 KitKat na smartfonie LG Nexus 5 został już zrootowany

Zaprezentowany w zeszłym tygodniu LG Nexus 5 został już zrootowany. W sieci pojawiły się poradniki, jak uzyskać uprawnienia administracyjne na najnowszym smarfonie Google działającym pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

LG Nexus 5 trafił do sprzedaży w zeszłym tygodniu. Jest pierwszym i jak na razie jednym urządzeniem, które działa oficjalnie pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google oznaczonego Android 4.4 KitKat (chociaż nieoficjalne wsparcie uzyskują już inne modele smartfonów).

Okazuje się, że z nowego smartfona LG Nexus 5 można się tak samo łatwo pozbyć zabezpieczeń, jak z poprzednich urządzeń działających pod kontrolą czystego Androida. Uzyskanie dostępu do praw roota, co pozwala na samodzielną zmianę oprogramowania, umożliwia aplikacja o nazwie Chainfire CF-Auto_root. Link do ściągnięcia programu i poradnik dotyczący tego, jak przeprowadzić cały proces rootowania, znajduje się na stronie theunlock.com.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi
  • Gmail zadba o Twoje dane osobowe - oto nowe ustawienia prywatności

Możliwość łatwego zrootowania smartfona LG Nexus 5 z Androidem 4.4 KitKat to bardzo dobra informacja dla osób, które nie do końca są zadowolone z nowości, jakie wprowadziło Google w nowej wersji oraz wszystkich pasjonatów modyfikacji.

Android 4.4 KitKat na smartfonie LG Nexus 5 został już zrootowany

Nexus-5

Pierwsze urządzenia z linii Nexus były przeznaczone głównie dla twórców aplikacji mobilnych. Dopiero ostatnie kilka smartfonów z tej rodziny, w tym poprzedni Nexus 4 i obecny Nexus 5, zdobyło popularność wśród konsumentów i trafiły do oferty operatorów. Nadal są to jednak urządzenia bardzo przyjazne dla wszystkich osób, które decydują się na modyfikacje oprogramowania we własnym zakresie.