Android 4.4 KitKat nie dla Galaxy S III (GT-I9300) i Galaxy S III mini

Właściciele smartfonów Galaxy S III (GT-I9300) i Galaxy S III mini nie dostaną aktualizacji do systemu Android 4.4. KitKat.

Pogłoski o dostarczeniu dla smartfonów Galaxy S III (GT-I9300) i Galaxy S III mini aktualizacji do systemu Android 4.4 KitKat krążą od miesięcy. Dla właścicieli tych urządzeń mamy niemiłą informację: Samsung potwierdził, że nie dostaną KitKata.

Oto oficjalne oświadczenie angielskiego oddziału koreańskiego producenta (za SamMobile):

"W celu ułatwienia skutecznego uaktualnienia platformy Google wiele różnych elementów takich jak pamięć (RAM, ROM, itd.), wielozadaniowość i wyświetlacz muszą spełniać pewne techniczne wymagania. Galaxy S3 i S3 mini 3G dysponują 1 GB pamięci RAM, co nie pozwala im na efektywne wsparcie aktualizacji platformy."

Dodał on jednocześnie, że na system Android KitKat może jednak liczyć model Galaxy S III LTE, który posiada 2 GB pamięci RAM oraz wersja urządzenia przeznaczona na amerykański rynek, która również korzysta z 2 GB pamięci RAM.

Co z 512 MB?

Pewnie część z osób posiadających Galaxy S III i S III mini zastanawia się teraz, jak to możliwe skoro Android KitKat przeznaczony jest dla smartfonów dysponujących niewielką ilością pamięci (512 MB)? Odpowiedź jest prosta: dotyczy to "czystych" urządzeń pozbawionych obciążających nakładek producentów.

Podsumowując wydaje się już praktycznie pewne, że Android 4.3 to ostatnia aktualizacja dla Galaxy S III, chociaż niewykluczone, że w przyszłości Samsung udostępni jednak kilka ciekawych funkcji z systemu Android KitKat.