Android 4.4 KitKat uruchomiony na czteroletnim smartfonie HTC

Zaprezentowany pod koniec października najnowszy Android 4.4 KitKat został uruchomiony na czteroletnim smartfonie! Modelem, który podołał temu zadaniu jest HTC HD2.

HTC HD2 został zaprezentowany w listopadzie 2009 roku i pierwotnie był telefonem pracującym pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5, czyli prekursora Windows Phone 7. Ze względu na swoje świetne jak na tamte czasy parametry model ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród niezależnych deweloperów. Szybko pojawiły się przystosowane do działania na nim porty kolejnych wersji zielonego robota.

Procesorem użytym w HTC HD2 jest 1 GHz jednostka Qualcomma Snapdragon S1 z układem graficznym Adreno 200. Oprócz tego na pokładzie znalazło się 576 MB pamięci operacyjnej RAM. Dziś taka specyfikacja nie robi wrażenia, bo podobne parametry mają telefony ze średniej, a nawet tej niskiej półki cenowej, ale okazuje się, że nawet taka czteroletnia konstrukcja potrafi poradzić sobie z systemem Android w wersji 4.4 KitKat.

Android 4.4 KitKat uruchomiony na czteroletnim smartfonie HTC

HTC HD2

Posiadacze HTC HD2 muszą uzbroić się jednak w cierpliwość, bo jak na razie SlimKat (czyli odchudzona i przystosowana do HTC HD2 wersja KitKata) to dopiero pierwsze wydanie, które nie nadaje się do codziennego użytku. Oprogramowanie można pobrać, zainstalować i przetestować we własnym zakresie, ale nie należy spodziewać się jeszcze cudów. Jest natomiast duża szansa, że niedługo pojawi się wydanie, które będzie działać stabilnie i zostanie pozbawione największych błędów.

Zobacz również:

  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Chrome - 4 rozszerzenia, które pomagają w skupieniu

Android 4.4 KitKat to najnowsza wersja systemu mobilnego od Google. Firma z Mountain View chwali się, że w tej aktualizacji skupiła się na optymalizacji systemu. Ma on działać płynnie nawet na urządzeniach posiadających zaledwie 512 MB pamięci RAM.