Android 4.4 KitKat w drodze na Xperię SP. Modele ZR, T, TX i V "na celowniku"

Android 4.4 KitKat zostanie najprawdopodobniej udostępniony użytkownikom smartfona Xperia SP. Być może też będą się mogli z niego cieszyć właściciele modeli Xperia ZR, Xperia T, Xperia TX i Xperia V.

Kilkanaście dni temu firma Sony zapowiedziała, że w przyszłym miesiącu udostępni dla smartfonów Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia SP, Xperia Z Ultra i Xperia Z1 oraz Xperia T, Xperia TX i Xperia V system Android 4.3 Jelly Bean. W późniejszym terminie (brak tutaj niestety konkretów) do modeli Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra i Xperia Z1 trafić ma natomiast najnowszy Android 4.4 KitKat.

Dzisiaj wydaje się, że jeżeli chodzi o aktualizację do KitKata mamy kolejnego pewniaka: model Xperia SP. Na stronie Sony omawiającej przeznaczone dla niego aktualizacje pojawiła się bowiem następująca grafika:

Android 4.4 KitKat w drodze na Xperię SP. Modele ZR, T, TX i V "na celowniku"

Android Kitkat jest szykowany dla smartfona Xperia SP

Dodatkowo dowiadujemy się, że w przypadku modeli Xperia ZR, Xperia T, Xperia TX i Xperia V sprawa aktualizacji jest jeszcze otwarta:
Android 4.4 KitKat w drodze na Xperię SP. Modele ZR, T, TX i V "na celowniku"

Android KitKat testowany na smartfonie Xperia ZR

Przeprowadzane są bowiem obecnie testy, które pozwolą podjąć Sony decyzję o aktualizacji (lub braku aktualizacji) do Androida 4.4 KitKat.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!