Android 4.4 KitKat wysłany przez Google na pierwsze smartfony Nexus 4

Firma Google rozpoczęła proces aktualizacji smartfonów Nexus 4 do Androida 4.4 KitKat.

Z końcem października firma Google udostępniła system Android 4.4 KitKat. Wówczas też dowiedzieliśmy się, że początkowo będzie on dostępny jedynie na zaprezentowanym w tym samym czasie smartfonie Nexus 5, natomiast właściciele Nexusa 4 oraz tabletów Nexus 7 i 10 będą musieli poczekać kilka tygodni.

Tak też się stało. W połowie listopada gigant poinformował bowiem o rozpoczęciu dostaw KitKata dla tabletów Nexus 7 (z 2012 i 2013 roku) oraz Nexus 10, z tym jednak zastrzeżeniem, że w przypadku pierwszego z nich dotyczyło to jedynie modeli niedysponujących modułem 3G. Jednocześnie udostępnił obrazy systemu przeznaczone dla bardziej niecierpliwych użytkowników smartfona Nexus 4 i wszystkich modeli tabletów Nexus.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?

Nexus 4 w końcu na celowniku KitKata

Jeżeli posiadasz wspomnianego Nexusa 4 i boisz się ręcznej instalacji Androida 4.4 KitKat mamy dla Ciebie miłą informację. Google rozpoczęło bowiem właśnie jego dostawy za pośrednictwem trybu OTA (over the air). Aktualizacja "waży" ok. 240 MB.

Aktualizacja aktualizacji

Na koniec warto dodać, że Google udostępniło też dzisiaj aktualizację dla Nexusów dysponujących już Androidem 4.4 KitKat, która oferować ma różne usprawnienia i usuwać wykryte błędy.