Android 4.4 KitKat z Nexusa 5 nieoficjalnie trafił już na Samsunga Galaxy Note 2

Android 4.4 KitKat zadebiutował na smartfonie LG Nexus 5 pod koniec października. Niezależni deweloperzy dwoją się i troją, aby jak najszybciej przenieść nową wersję mobilnego systemu Google na inne smartfony i tablety, a tym samym przegonić producentów. Kolejnym urządzeniem, które uzyskało dostęp do nieoficjalnego portu jest phablet Samsung Galaxy Note 2.

Nowa wersja systemu Google została zaprezentowana niecałe dwa tygodnie temu. Pierwszym i jak na razie jedynym telefonem, który oficjalnie pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, jest LG Nexus 5. Na oficjalne aktualizacje dostępnych w sprzedaży telefonów i tabletów czekać będziemy jeszcze kilka tygodni, jeśli nie miesięcy, ale coraz więcej urządzeń dostaje jednak nieoficjalne wsparcie dla tej wersji.

Osoby, które zdecydowały się na zdjęcie zabezpieczeń i uzyskanie praw roota na Samsungu Galaxy Note 2, mogą teraz pobrać i samodzielnie zainstalować nowy system pochodzący z LG Nexusa 5 na swoim urządzeniu. Potrzebne pliki można pobrać z odpowiedniego wątku na forum xda-developers.com. Tam też znajduje się instrukcja instalacji wersji o nazwie OmniROM dla phabletu Samsunga.

Android 4.4 KitKat z Nexusa 5 nieoficjalnie trafił już na Samsunga Galaxy Note 2

Galaxy Note II

Oprogramowanie pochodzące ze smartfona LG Nexus 5 zostało przygotowane dla kilku wersji Galaxy Note 2. Android 4.4 KitKat można uruchomić na modelach oznaczonych GT-N7100, GT-N7105 oraz wersjach Galaxy Note 2 dla amerykańskich sieci AT&T oraz T-Mobile. Co ciekawe, Samsung pracuje dopiero nad aktualizacją zeszłorocznego Galaxy Note 2 do wersji 4.3 Jelly Bean, a niezależni deweloperzy udostępnili już teraz wersję oznaczoną o “oczko” wyżej. Trzeba jednak pamiętać, że Samsung wzbogaca swoją aktualizację o nową wersję nakładki systemowej TouchWiz.

Zobacz również:

  • Galaxy S22 jednak bez rysika S Pen? Do sieci trafiły nowe rendery