Android 4.4 KitKat z nowego LG Nexus 5 trafił na smartfon Sony Xperia Z

Nowy Android zadebiutował wraz z kolejnym smartfonem od Google o nazwie LG Nexus 5 w zeszłym tygodniu. Inne urządzenia, w tym starsze telefony z linii Nexus, na oficjalną aktualizację mogą czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Na szczęście społeczność zgromadzona wokół mobilnego systemu Google nie próżnuje. Nowa wersja Androida o nazwie 4.4 KitKat trafiła już między innymi na Sony Xperię Z.

Google zaprezentowało na swoim najnowszym smartfonie LG Nexus 5 nową wersję Androida. KitKat, bo tak nazywa się ta odsłona systemu, wprowadza sporo zmian, ale nieprędko będą mogli z wszystkich nowości skorzystać użytkownicy telefonów obecnych już teraz w sprzedaży. Na szczęście dzięki otwartości systemu Google można Androida 4.4 zainstalować także na starszych urządzeniach.

Android 4.4 KitKat z nowego LG Nexus 5 trafił na smartfon Sony Xperia Z

Nexus 5

Jednym z telefonów, które już teraz mogą uruchomić Androida 4.4 pochodzącego z Nexusa 5 jest Xperia Z. Społeczność forum XDA Developers przygotowała nieoficjalne wydanie nowego systemu dla tego smartfona. Instrukcję instalacji KitKata na smartfonie Sony można znaleźć na forum XDA. Powstanie tej wersji to dobra wiadomość dla posiadaczy telefonu, który został przez producenta nieco zapomniany po wrześniowej premiery jego poprawionej wersji o nazwie Xperia Z1.

Od premiery nowego Androida minął zaledwie tydzień, ale wydanie na Xperię Z oznaczone jest już teraz jako stabilne. Użytkownicy komentujący wątek poświęcony tej nieoficjalnej wersji wydają się być zadowoleni, a jak Android 4.4 KitKat pochodzący z Nexusa 5 działa na Sony Xperii Z w praktyce możecie zobaczyć na tym filmie z serwisu YouTube.

Zobacz również:

  • Android Jelly Bean bez Usług Google Play

http://www.youtube.com/watch?v=zrc89NJfF0o