Android 4.4 KitKat z obsługą plików RAW? Programiści się "nie wyrobili"

Być może już następna wersja Androida zaoferuje nowy API aparatu pozwalający na zapisywanie zdjęć w formacie RAW. Prawdopodobnie miał to już robić Android 4.4 KitKat, lecz coś poszło nie tak...

W Android Open Source Project (AOSP) natrafiono na kod, który potwierdza, że Google pracuje nad znacznym udoskonaleniem możliwości fotograficznych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Wynika bowiem z niego, że szykuje zupełnie nowy API (Application Programming Interface) dla aparatu, który zaoferować ma możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW. Szykowana jest także obsługa odłączanych od urządzeń aparatów, co idealnie wpisuje się w zaprezentowany niedawno przez Motorolę Projekt Ara zakładający stworzenie modułowych smartfonów.

Android 4.4 KitKat

Co interesujące, w dzienniku twórców Androida pojawił się 11 października następujący wpis:

Android 4.4 KitKat z obsługą plików RAW? Programiści się "nie wyrobili"

Android - nowe API aparatu przesunięte w czasie

Z końcem października mieliśmy natomiast premierę systemu Android 4.4 Kitkat. Oznacza to więc, że to właśnie wraz z nim Google zamierzał udostępnić wspomniany nowy interfejsy programowania aplikacji aparatu. Coś jednak poszło nie tak...

Zobacz również:

  • Recenzja: Canon EOS 250D
  • Masz starszego smartfona z Androidem? Może przyspieszyć!

Google już wcześniej zapowiadało "fotograficzne" Nexusy

Na koniec warto zauważyć, że na początku tego roku Vic Gundotra z Google w rozmowie na platformie Google+ złożył następującą deklarację:

"Zobowiązaliśmy się do tego, aby stworzyć Nexusy z szalenie dobrymi aparatami. Po prostu poczekaj, a zobaczysz."Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że kolejna wersja Androida będzie już zawierała nowy API aparatu.