Android 4.4 KitKat zainstalowany na co trzecim "androidowym" urządzeniu

System Android 4.4 KitKat jest coraz popularniejszy. Obecnie znajdziemy go zainstalowanego w co czwartym urządzeniu (tablety/smartfony) korzystającym z usług Google'a.

Firma Google na stronie dla deweloperów publikuje co miesiąc raport, z którego możemy dowiedzieć się, jak popularne są poszczególne wersje Androida. Oczywiście dane te dotyczą jedynie tych urządzeń, które pozwalają na skorzystanie z usług internetowego giganta.

Najnowszy raport został opracowany na podstawie danych zgromadzonych podczas siedmiodniowego okresu kończącego się 1 grudnia. Najważniejszym jego elementem są dane na temat popularności Androida 4.4 KitKat. Wynika z nich, że system ten zainstalowany jest na co trzecim "androidowym" urządzeniu (33,9%) notując pod tym względem w porównaniu do poprzedniego raportu wzrost o 3,7 punktu procentowego.

Wyniki pozostałych wersji Androida przedstawiają się następująco:

Popularność różnych wersji Androida.

Popularność różnych wersji Androida.

Wykres ten dostarcza nam kolejnej ważnej informacji. Wzrost popularności KitKata związany jest w dużym stopniu ze spadkiem popularności Androida Jelly Bean, którego trzy wersje "zgarnęły" w sumie 48,7% "androidowego" rynku, czyli w porównaniu do październikowego notowania straciły 2,2 punktu procentowego.