Android 4.4 pojawi się w październiku. Tak twierdzi niemiecki fanpage KitKat

Wszystko wskazuje na to że nowy Nexus 5 zadebiutuje już niedługo. Wedle wielu różnych źródeł to właśnie na nim pojawi się kolejna edycja systemu Google nazwana KitKat i oznaczona numerkiem 4.4. Wedle informacji udostępnionej przez oficjalny niemiecki facebookowy fanpage KitKata ma to mieć miejsce już w październiku.

Google nie podało jeszcze żadnej oficjalnej wiadomości dotyczącej swojego nowego flagowego smartfonu Nexus 5. Mimo oficjalnej zapowiedzi nowej wersji systemu operacyjnego też nie znamy żadnych szczegółów. Dużo wskazuje jednak na to, że telefon i system pojawią się już 14 października, a jeśli data ta się potwierdzi, to jej wybór z pewnością ciężko będzie uznać za przypadek. W końcu dzień później 15 października najprawdopodobniej świat ujrzy też nowy iPady od Apple.

Google już na początku września zapowiedziało nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego dla smartfonów i tabletów. Wbrew przypuszczeniem nie będzie to 5.0 Key Lime Pie. Nowy zielony robot nazywać się będzie Android 4.4 KitKat i po raz pierwszy nazwa kodowa nie będzie odnosić się do kategorii słodyczy, a do konkretnego produktu - oczywiście batonika KitKat od Nestle.

kitkat-android

kitkat-android

W ramach współpracy Google z producentem słodyczy jesteśmy świadkami szeroko zakrojonej kampanii marketingowej. I właśnie z tego powodu można wierzyć, gdy niemiecki admin fanpage’a KitKata pisze o Androidzie. Dzisiaj w komentarzu pod jednym ze zdjęć na profilu firmy pojawiła się wypowiedź będąca zarazem pierwszą informacja z oficjalnego źródła o dacie premiery nowego Androida. Wedle KitKata ma ona mieć miejsce w październiku, ale dokładny dzień nadal nie została podany.

Czy można traktować to jako pewną wiadomość? Nie, ponieważ równie dobrze może być to po prostu dezinformacja lub pomyłka. Mimo wszystko dzień 14 października wydaje bardzo prawdopodobny.