Android 5.0.1 do smartfonów Nexus 4 i Nexus 6 już dostępny

Android 5.0 Lollipop doczekał się już pierwszej aktualizacji. Użytkownikom nie mogącym doczekać się uaktualnienia w trybie OTA producent udostępnił możliwość pobrania obrazów z aktualizacją oznaczoną numerem 5.0.1.

Nowa wersja systemu mobilnego Google została zapowiedziana już w czerwcu tego roku jako tajemniczy Android L, a 12 listopada pierwsi użytkownicy uzyskali dostęp do Androida 5.0 Lollipop na swoich urządzeniach z rodziny Nexus.

Kolejne smartfony i tablety wyprodukowane przez takie firmy jak LG, Asus i Samsung w ścisłej współpracy z Google otrzymują kolejno uaktualnienia do Androida 5.0 Lollipop. Niektórzy szczęśliwcy mogą już pobierać na swoje urządzenia system w wersji 5.0.1. Nowa wersja jak można spodziewać się po jej oznaczeniu nie wprowadza żadnych gruntownych zmian. To zaledwie kilka poprawek wydajności i naprawionych błędów.

Android 5.0.1 do smartfonów Nexus 4 i Nexus 6 już dostępny

Android Lollipop z numerem 5.0.1 jest sukcesywnie rozsyłany do użytkowników. Google udostępniło też możliwość pobrania obrazu nowej wersji systemu operacyjnego dla posiadaczy wybranych urządzeń. Dzisiaj do listy dopisane zostały dwa kolejne sprzęty, w tym dwuletni smartfon Nexus 4 produkcji LG oraz najnowszy Nexus 6 od Motoroli.

Niestety nie mamy dobrej wiadomości dla posiadaczy tabletu Nexus 7 (2012) w wersji LTE oraz telefonu LG Nexus 5 z zeszłego roku. Google nadal nie udostępniło obrazów systemu Android 5.0.1 Lollipop dla tych dwóch urządzeń. Użytkownicy korzystający z tych sprzętów muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

źródło: androidheadlines.com