Android 5.0.1 ma zlikwidować zauważone niedociągnięcia systemu

Google wypuściło aktualizację swojego systemu operacyjnego. Android 5.0.1 nie przynosi żadnych znaczących zmian, a celem jego realizacji jest załatanie kilku usterek w poprzedniej wersji.

Jeżeli ktoś jest niecierpliwy i nie chce czekać, może sam pobrać obraz systemu ze strony Google. Zaprezentowany na niej build LRX22C adresowany jest dla modeli Nexus 9, 10 oraz 7. Obraz umieszczony został także na witrynie Android Open Source Project. Google nie pokazało szczegółowej listy zmian w tym wydaniu, ujawniło jednak, że likwiduje błąd związany z automatycznym przywróceniem ustawień fabrycznych w przepadku zbyt dużej ilości nieudanych prób odblokowania urządzenia. System mógł zliczać za takie próby różne rodzaje interakcji z ekranem, nie tylko właściwe próby jego odblokowania.

Android 5.0.1 ma zlikwidować zauważone niedociągnięcia systemu

Lollipop 5.0.1 rozwiązuje zgłoszony na stronie Google Developers problem związany z odtwarzaniem plików wideo w tle. W niektórych przypadkach system potrafił się zawiesić podczas tej czynności. Zlikwidowano także kilka pomniejszych bugów, jakie zgłosili nie tylko deweloperzy, ale i sami użytkownicy. Przy okazji realizacji tej wersji pojawiły się plotki, że również Android Wear otrzyma przystosowaną pod swoje potrzeby wersję "lizaka", ale jak na razie nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji.