Android 5.0 Jelly Bean na wiosnę 2012 roku?

Podobno Google intensywnie pracuje nad szybkim wprowadzeniem Androida 5.0 na rynek. Informacja ta jest mocno zaskakująca zważywszy na fakt, że na razie to Android 4.0 jest rzadkością. Powodem do takiego działania ma być zbliżająca się premiera Windows 8 i plany Google z nią związane.

Android

Serwis Digitimes.com informuj, że Android 5.0 może ukazać się już w drugim kwartale 2012 roku. Wiadomości takie pochodzą podobno od jednego z tajwańskich producentów podzespołów. Miał on powiedzieć, że Google chce, by twórcy tabletów i laptopów wyposażali je jednocześnie w systemy Android 5.0 oraz Windows 8 z możliwością przechodzenia między nimi bez wyłączania urządzenia.

Podobno to właśnie dlatego Google ma wydać Androida 5.0 tak szybko. Jeśli pomysł by się przyjął, to nawet duża popularność urządzeń z Windows 8 nie wpłynęłaby negatywnie na wyniki Androida. Mogłoby być wręcz przeciwnie i system Google skorzystałby z ewentualnego sukcesu Microsfotu. Informacja ta jest jednak niepotwierdzona i niekoniecznie musi się sprawdzić.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie
  • Jak wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady w Samsungach?

Jeśli jednak informator Digitimes.com ma rację, to Android 5.0 pozwoli na szybkie przełączanie między dwoma systemami zainstalowanym w urządzeniu i zostanie wyposażony w niektóre funkcje znane z systemu Chrome OS. Czyżby Google miało zamiar połączyć swoje oba systemy urządzeń przenośnych, a wydanie przeglądarki Chrome dla Androida jest tego pierwszym etapem.