Android 5.0 Lollipop dla urządzeń Nexus przesunięty w czasie

Android 5.0 Lollipop miał ponoć trafić na urządzenia z rodziny Nexus 3 listopada. Mamy już jednak 6 listopada, a aktualizacji wciąż nie ma...

Obecnie miliony użytkowników smartfonów oczekują na aktualizację do systemu Android 5.0 Lollipop. Oczywiście największymi szczęściarzami są tutaj właściciele urządzeń z rodziny Nexus. Wedle nieoficjalnych informacji firma Google miała udostępnić im "lizaka" 3 listopada, lecz tak się nie stało. Obecnie posiadamy już jednak informacje, które wiele wyjaśniają.

Na Google Issue Tracker pojawiły się wpisy, z których wynika, że w wersji developer preview Android 5.0 wykryto poważny problem z szybkim wyczerpywaniem zasobów akumulatora przy korzystaniu z łączności WiFi. Dosłownie kilka godzin temu Trevor Johns, członek zespołu Android Open Source Project, zadeklarował, że problem został rozwiązany.

"Ten problem został usunięty w ostatniej kompilacji. Sprawę uważamy za rozwiązaną. Dziękujemy wszystkim"

Z ostatnich informacji podanych m.in. przez serwis Android Police wynika, że dostawy systemu Android 5.0 Lollipop dla urządzeń z rodziny Nexus (Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10) powinny się rozpocząć 12 listopada.