Android 5.0 Lollipop dla wybranych

Posiadacze urządzeń z rodziny Nexus mogą już pobierać aktualizację systemu operacyjnego. Android 5.0 Lollipop trafił już na serwery Google i jest przesyłany do użytkowników w formie uaktualnienia OTA.

Już w czerwcu Google zaprezentowało nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego nazywając ją tajemniczo Android L. Oprogramowanie zostało oficjalnie zaprezentowane w październiku pod nazwą kodową 5.0 Lollipop, ale z początku mogły cieszyć się nim tylko osoby które zdecydowały się na zakup nowych urządzeń z linii Nexus, czyli tabletu HTC Nexus 9 i phabletu Motorola Nexus 6.

Cierpliwość posiadaczy starszych urządzeń z rodziny Nexus została jednak wystawiona na próbę. Google od zawsze za jedną z zalet posiadania urządzeń z czystą wersją systemu Android podawało terminowe aktualizacje. Niestety tym razem użytkownicy byli zmuszeni poczekać kilka tygodni. Aktualizacja została udostępniona dziś. Androida 5.0 Lollipop mogą zainstalować teraz posiadacze smartfonów Nexus 4 i Nexus 5 produkcji LG, tabletów Asus Nexus 7 (wersje z 2012 i 2013 roku) i Nexus 10 od Samsunga.

Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku aktualizacji systemu Android do najnowszej wersji, uaktualnienie OTA nie jest udostępniane wszystkim posiadaczom urządzeń typu Nexus jednocześnie. W celu uniknięcia nadmiernego obciążenia serwerów Android 5.0 Lollipop udostępniany jest partiami. Użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na stosowny komunikat informujący o dostępności aktualizacji lub pobrać obraz systemu ze strony Google i zainstalować go samodzielnie.

źródło: neowin.net