Android 5.0 Lollipop do Galaxy Note 3 wycieka do sieci

Samsung nie udostępnił jeszcze oficjalnie aktualizacji systemu operacyjnego do Galaxy Note 3 wprowadzającego na topowy phablet koreańskiego producenta z 2013 roku Androida w wersji 5.0 Lollipop. Do sieci trafiły jednak nieoficjalnie pliki pozwalające na instalację nowego oprogramowania we własnym zakresie.

Android 5.0 Lollipop zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku. Producenci urządzeń mobilnych udostępniają kolejno nową wersję systemu posiadaczom kolejnych urządzeń. Niestety, wiele urządzeń nie doczekało się jeszcze oficjalnego uaktualnienia, a prace nad przygotowaniem paczek z nową wersją oprogramowania przedłużają się.

Na nowy system czekają między innymi klienci, którzy zdecydowali się na zakup Galaxy Note 3, czyli phabletu Samsunga sprzed niemal dwóch lat. Koreańska firma nie udostępniła jeszcze oficjalnie aktualizacji, ale pliki pozwalające na instalację na tym urządzeniu Androida 5.0 Lollipop z nową wersją nakładki TouchWiz trafiły już do sieci.

Galaxy Note 3 z Androidem 5.0 Lollipop? To możliwe

Galaxy Note 3 z Androidem 5.0 Lollipop? To możliwe

Nową, nieoficjalną wersję systemu do Galaxy Note 3 można pobrać z forum XDA Developers. Uaktualnienie oznaczone zostało N9505XXUGBNL8 i mogą zainstalować je posiadacze phabletu Samsunga w wersji SM-N9005. Paczka z systemem ma objętość ponad 1 gigabajta.

Na forum XDA Developers oprócz plików potrzebnych do przeprowadzenia aktualizacji pojawiła się instrukcja, jak ją wykonać. Trzeba tylko pamiętać, że takie nieoficjalne obrazy systemu wgrywa się do urządzenia na własną odpowiedzialność. Taka procedura może spowodować utratę gwarancji, a nawet trwałe uszkodzenie sprzętu.

źródło: xda-developers.com