Android 5.0 Lollipop do smartfona LG G3 ma pojawić się jeszcze w tym roku

LG to kolejny producent smartfonów, który zapowiedział aktualizację swojego topowego modelu telefonu do najnowszej wersji systemu Android. Firma zapowiedziała już kiedy uaktualnienia do Androida 5.0 Lollipop mogą spodziewać się użytkownicy wersji z wolnej dystrybucji.

Po oficjalnej premierze Androida 5.0 Lollipop i zapowiedzeniu jego daty premiery kolejny producenci prześcigają się w składaniu deklaracji, które ze smartfonów obecnych w ich ofercie otrzymają aktualizację do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google, który od czerwca do października krył się pod kryptonimem Android L. Kolejną firmą, która zdecydowała się nie trzymać swoich klientów w niepewności jest LG.

Koreańczycy nie zdradzili jeszcze, które konkretnie sprzęty z obecnych w ofercie urządzeń dostaną nową wersję systemu operacyjnego. Jak na razie producent zdradził tylko, że uaktualnienie zostanie przygotowane dla topowego modelu smartfona o nazwie LG G3. Miłym zaskoczeniem jest spodziewany termin aktualizacji. Wygląda na to, że LG G3 może być pierwszym smartfonem z nakładką producenta, który doczeka się aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop.

Android 5.0 Lollipop do smartfona LG G3 ma pojawić się jeszcze w tym roku

W pierwszej kolejności Android 5.0 Lollipop trafi na smartfony z linii Nexus oraz urządzenia typu Google Edition. Producenci sprzętu z nakładkami potrzebują nieco więcej czasu. Do tej pory aktualizację smartfonów do nowej wersji Androida zadeklarowały już takie firmy jak Motorola, HTC, Sony i Nvidia, ale większość urządzeń dostanie nowy system dopiero za kilka miesięcy.

źródło: gsmarena.com