Android 5.0 Lollipop trafi na Nvidia Shield Tablet razem z usługą Grid

Nvidia poinformowała o dacie udostępnienia aktualizacji swojego nowego urządzenia o nazwie Nvidia Shield. Tablet przeznaczony dla graczy pracuje teraz pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Oprogramowanie zostało wzbogacone również o usługę Grid która pozwala użytkownikom tabletu na granie w strumieniowane gry wydane pierwotnie na komputery stacjonarne.

Nowy system operacyjny Google został zaprezentowany w zeszłym miesiącu. W pierwszej kolejności z Androida 5.0 Lollipop mogły skorzystać osoby, które zakupiły najnowsze urządzenia z rodziny Nexus, czyli tablet HTC Nexus 9 oraz phablet Motorola Nexus 6. W następnej kolejności kolejna wersja Androida trafiła do posiadaczy starszych Nexusów. Teraz przyszła kolej na aktualizację smartfonów i tabletów od innych producentów.

Android 5.0 Lollipop trafi na Nvidia Shield Tablet razem z usługą Grid

Jedną z firm które bardzo szybko zaktualizowały swoje urządzenia do Androida 5.0 Lollipop jest Nvidia. Użytkownicy najnowszego tabletu tego producenta już niedługo będą mogli skorzystać z nowych funkcji wprowadzonych przez Google do mobilnego systemu operacyjnego oraz interfejsu zaprojektowanego zgodnie z duchem Material Design. Oprócz tego na tablecie Nvidia Shield pojawi się usługa Nvidia Grid nazywana “Netfliksem do gier”.

Nvidia Grid pozwoli na uruchamianie na tablecie Nvidia Shield gier napisanych z myślą o komputerach stacjonarnych uruchomionych na zewnętrznym serwerze. Do tej pory możliwe było strumieniowane gier z komputera znajdującego się w tej samej sieci domowej, co tablet. Z początku usługa będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, a w jej ramach udostępnione zostanie 20 gier. W przyszłym roku Nvidia Grid ma trafić do Europy.

Dystrybucja aktualizacji tabletu Nvidia Shield do Androida 5.0 Lollipop rozpocznie się 18 listopada. Nowa wersja systemu operacyjnego rozprowadzana będzie do użytkowników końcowych w formie uaktualnienia typu OTA.