Android 5.0 Lollipop trafił na pierwszy tablet z modułem LTE

Android 5.0 Lollipop debiutował w zeszłym miesiącu, ale posiadacze smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemu Google muszą cierpliwie czekać na aktualizacje swoich urządzeń. Czas oczekiwania skończył się jednak dla klientów Nvidii, którzy wybrali tablet Shield.

Nvidia Shield to nowy produkt w portfolio producenta znanego głównie z produkcji układów graficznych. Najnowszy tablet działający pod kontrolą systemu Android sygnowany logo Nvidii to urządzenie stworzone z myślą głównie o graczach.

Tablet Nvidia Shield napędzony najnowszym procesorem w ofercie producenta oznaczonym Tegra K1 wyposażony został w komplet akcesoriów, w tym rysik oraz specjalny pad. Oprócz tego użytkownicy mogą korzystać ze specjalnego serwisu do streamingu gier z chmury oraz wyświetlać na tablecie gry uruchomione na komputerze stacjonarnym.

Urządzenie debiutowało razem z systemem Android 4.4 KitKat, ale producent nie wprowadził wielu zmian w oprogramowaniu Google. Dzięki temu aktualizacja do nowej wersji mogła zostać przeprowadzono tak szybko. Już tydzień temu pojawiła się aktualizacja oprogramowania tabletu Nvidia Shield w wersji z łącznością Wi-Fi bez slotu na kartę SIM. Teraz do Androida 5.0 Lollipop można uaktualnić również urządzenia wyposażone w model LTE.

Nvidia nie omieszkała przy tym dopiec konkurencji. W oficjalnym komunikacje na temat dostępności aktualizacji pojawiła się informacja, że Nvidia Shield to pierwszy tablet ze slotem na kartę SIM sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, który doczekał się aktualizacji Androida 5.0 Lollipop.

źródło: @NVIDIATegra