Android 5.0 Lollipop wreszcie na tabletach Nexus 7 z 3G i LTE

Nowy Android oznaczony numerem 5.0 i kryptonimem Lollipop debiutował w listopadzie minionego roku. Niestety, wbrew obietnicom Google o udostępnianiu niemal natychmiastowo uaktualnień dla urządzeń z rodziny Nexus, posiadacze tabletu Nexus 7 (2012) w wariancie 3G i Nexus 7 (2013) w wersji z modułem LTE musieli czekać na aktualizację aż do teraz.

Android 5.0 Lollipop pojawił się w pierwszej kolejności na nowym phablecie Motoroli o nazwie Nexus 6 i tablecie Nexus 9 produkcji HTC. Po premierze systemu w listopadzie 2014 roku jego twórcy zaczęli stopniowo udostępniać obrazy systemu i wysyłać uaktualnienie w trybie OTA użytkownikom starszych smartfonów i tabletów z rodziny Nexus.

Android 5.0 Lollipop wreszcie na tabletach Nexus 7 z 3G i LTE

Nexus 7 wyprodukowany został dla Google przez firmę Asus

Niestety, przez trzy miesiące od premiery użytkownicy droższego wariantu tabletów Nexus 7 (2012) z modemem 3G i Nexus 7 (2013) z modemem LTE nie mogli się cieszyć Androidem 5.0. Takiego problemu nie mieli posiadacze tańszych urządzeń wyposażonych wyłącznie w łączność Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]
  • Microsoft Teams kończy wsparcie dla kilku wersji Androida!

Dopiero kilka dni temu na stronie Google pojawiły się obrazy najnowszej wersji systemu przeznaczone do Nexusów 7 umożliwiających łączność z internetem z wykorzystaniem sieci komórkowej. Za pomocą tych obrazów użytkownicy mogli dokonać ręcznej aktualizacji do Lollipopa po podłączeniu swoich tabletów do komputera.

Android 5.0 Lollipop wreszcie na tabletach Nexus 7 z 3G i LTE

Google udostępniło obraz Androida 5.0.2 dla tabletu Nexus 7 ze slotem na kartę SIM

Dobra wiadomość jest taka, że użytkownicy tabletów Nexus 7 (2012) 3G i Nexus 7 (2013) LTE mogą wgrać od razu najnowszego Androida wersji oznaczonej numerem 5.0.2. Oznacza to, że dla tabletów Nexus 7 ze slotem na kartę SIM nie udostępniono wcale Androida 5.0 i Androida 5.0.1.

Możliwość aktualizacji do Androida 5.0.2 w trybie OTA, czyli poprzez pobranie paczki bezpośrednio na urządzenie z serwerów Google, pojawiła się wczoraj. Pierwsi użytkownicy dostali już monit o możliwości wykonania aktualizacji. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie na każdym urządzeniu aktualizacja będzie dostępna w tym samym terminie.