Android 5.0 jeszcze świeżutki, a już zapowiedzieli Androida 5.1

Android 5.0 Lollipop zadebiutował zaledwie półtora miesiąca temu i ledwie kilka modeli telefonów dostało dostęp do aktualizacji, a już w sieci pojawiły się informacje o kolejnej edycji mobilnego systemu operacyjnego od Google.

Google zaprezentowało wczesną wersję najnowszej odsłony Androida już w czerwcu tego roku. Na konferencji Google I/O pojawiły się pierwsze materiały prezentującego tajemniczego Androida L. Półtora miesiąca temu odbyła się oficjalna prezentacja nowego oprogramowania, którego oficjalna nazwa to Android 5.0 Lollipop. Do tej pory nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Google zdobyła znikome udziały w rynku.

Mała popularność Androida Lollipop związana jest z tym, że jak na razie tylko kilka urządzeń dostało do niego dostęp w postaci uaktualnienia. Użytkownicy większości smartfonów z nakładkami z niskiej i średniej półki cenowej nie doczekają się Androida 5.0 nigdy, a posiadacze wybranych modeli z najwyższej półki muszą w większości przypadków czekać aż do przyszłego roku na obiecane aktualizacje.

W tym kontekście nieprawdopodobnie brzmią doniesienia, że Android 5.1 miałby zadebiutować już na wiosnę. Według pierwszych informacji na temat następcy Lollipopa ma on zadebiutować już w lutym. Jeśli tak się stanie, nie będzie to najpewniej żadna duża aktualizacja. Ma ona wprowadzić zaledwie kosmetyczne zmiany, takie jak np. przywrócenie trybu Cichy w ustawieniach głośności. Ze względu na brak żadnych nowych funkcji i poważnych zmian w wyglądzie Android 5.1 ma nadal mieć nazwę kodową Lollipop.

źródło: pocketnow.com