Android 5.0 nadejdzie już w maju?

Gigant z Mountain View na dni 15-17 maja zaplanował swoją coroczną konferencję Google I/O. Czy zaprezentuje na niej Androida 5.0? To bardzo prawdopodobny scenariusz.

Google I/O 2013

Konferencja Google I/O to niezwykle ważne wydarzenie - zarówno dla samego przedsiębiorstwa jak i dla fanów mobilnych technologii. Zawsze towarzyszą jej istotne i ciekawe nowości. Podczas tegorocznej edycji Google I/O 2012 odbyła się premiera systemu Android 4.1 Jelly Bean. Wniósł on szereg usprawnień w porównaniu do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich - między innymi nowy interfejs, nową usługę Google Now, zmiany w sklepie Google Play czy też funkcję Android Beam. Zaprezentowano także tablet Google Nexus 7 oraz urządzenie Nexus Q. Z kolei całkiem niedawno, wraz z premierą Nexusa 4, Google wprowadziło kolejną wersję swojego systemu oznaczoną numerkiem 4.2. W tym wypadku zmiany, w porównaniu z Androidem 4.1, można uznać za minimalne.

Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.1 Jelly Bean

Kilka dni temu pojawiła się oficjalna informacja, że przyszłoroczna konferencja Google I/O 2013 odbędzie się w dniach 15-17 maja. Niestety, nie wiemy na razie czego możemy oczekiwać po tym wydarzeniu. Można domyśleć się, że Google szykuje coś wielkiego - bardzo możliwe, że głównym punktem konferencji będzie … prezentacja nowego Androida oznaczonego numerkiem 5.0.

Android 5.0 Key Lime Pie

Nazwa Androida 5.0 jest już niemal pewna. Niedawno jeden z pracowników Google opublikował w serwisie Google+ grafikę prezentującą ewolucję Androida. Dość sugestywnie pokazuje ona, że nowy mobilny system od giganta z Mountain View nazywać się będzie Key Lime Pie.

Grafika prezentująca ewolucję Androida

Grafika prezentująca ewolucję Androida

Czego możemy spodziewać się po Androidzie 5.0? Z pewnością istotnych modyfikacji i nowych funkcji - podobnie było w przypadku Androida 4.0 ICS, który wprowadzał ogromne zmiany w porównaniu do Gingerbreada. Na tę chwilę jest jednak zbyt wcześnie, aby spekulować o konkretach. Być może już wkrótce poznamy kolejne plotki na ten temat lub samo Google ujawni nieco rąbka tajemnicy.

Źródło: AndroidCommunity.com