Android 5.1 Lollipop - rozpoczęła się dystrybucja OTA

Google udostępniło już Androida 5.1 Lollipop w formie obrazów systemu. Oprogramowanie zaczyna też trafiać do wybranych użytkowników w formie uaktualnienia OTA, które można pobrać bezpośrednio na urządzenie z internetu.

Android L został zaprezentowany po raz pierwszy w czerwcu ubiegłego roku. System trafił pod oficjalną nazwą Android 5.0 Lollipop na urządzenia pierwszych użytkowników w listopadzie wraz z premierą phabletu Nexus 6 od Motoroli i tabletu HTC Nexus 9. W dalszej kolejności dostęp do tej wersji systemu uzyskali posiadacze takich urządzeń jak telefony Nexus 4, Nexus 5 od LG oraz tabletów Asus Nexus 7.

Kilka dni temu mobilny system operacyjny od Google doczekał się pierwszej dużej aktualizacji. Oprogramowanie oznaczone Android 5.1 pojawiło się w sieci w formie obrazów systemu, które mogli pobrać i zainstalować na swoich smartfonach i tabletach z rodziny Nexus wszyscy chętni.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [15.10.2021]
Android 5.1 Lollipop - rozpoczęła się dystrybucja OTA

Android 5.1 Lollipop zaczął być udostępniany w formie aktualizacji OTA

Dzisiaj pojawiła się dobra wiadomość dla użytkowników urządzeń z linii Nexus, którzy nie chcą wgrywać nowego oprogramowania na własną rękę. Paczki z aktualizacją do wersji 5.1 Lollipop są już falami wysyłane do kolejnych posiadaczy smartfonów i tabletów z czystym Androidem.

Nie wiadomo jeszcze niestety, kiedy Android 5.1 Lollipop zawita na smartfony firm, które stosują nakładki na system. Jak na razie producenci nie mogą uporać się z aktualizacją smartfonów z Androidem 4.4 KitKat do pierwszego wydania Lollipopa. Biorąc pod uwagę tempo udostępniania poprzednich aktualizacji może to potrwać jeszcze kilka miesięcy.

źródło: 9to5google.com