Android 5.1 Lollipop z prawdopodobną datą premiery

Dopiero kilka miesięcy minęło od prezentacji Androida 5.0 Lollipop i trafił on dopiero do niewielkiej grupy użytkowników, ale pojawiły się już doniesienia o jego następcy. Możliwą datę premiery następcy "lizaka" zdradził jeden z pracowników HTC, czyli tajwańskiej firmy zajmującej się produkcją smartfonów z systemem operacyjnym od Google.

Android L zadebiutował jako Android 5.0 Lollipop w listopadzie ubiegłego roku po kilku miesiącach intensywnych testów. W pierwszej kolejności mogli skorzystać z niego użytkownicy smartfonów i tabletów z linii Nexus. Nieco później oprogramowanie trafiło do posiadaczy wybranych smartfonów z nakładkami na system operacyjny.

Jeszcze mało który użytkownik otrzymał monit o możliwości pobrania Androida 5.0 Lollipop, ale Google szykuje się do premiery kolejnego wydania. Pierwsze informacje o Androidzie 5.1 pojawiły się w witrynie internetowej promującej budżetowe smartfony Android One przygotowane na rynki rozwijające się.

Android 5.1 również ma mieć kryptonim Lollipop

Android 5.1 również ma mieć kryptonim Lollipop

Jak na razie nie dostaliśmy co prawda żadnych konkretnych informacji od Google na temat tego, kiedy dokładnie aktualizacji do kolejnej mogą spodziewać się użytkownicy smartfonów z linii Nexus, ale ktoś inny rzucił nieco światła na możliwą datę premiery. Tą osobą był Mo Versi z tajwańskiej firmy HTC.

W odpowiedzi na pytania użytkowników o poprawkę działania przycisków dotykowych w telefonie HTC One M7 w wariancie Google Play Edition stwierdził on, że wydana zostanie ona razem z następnym wydaniem czystego Androida, które pojawi się w marcu.

Nie wiadomo co prawda do końca, o którą wersję systemu dokładnie chodziło, ale można założyć, że to właśnie wtedy ma pojawić się Android 5.1 Lollipop. Istnieje jednak możliwość, że Google planuje wydać jeszcze Androida 5.0.3.

źródło: phandroid.com