Android 5.1, czyli następca Androida 5.0 Lollipop uchwycony w sieci

Google ujawniło przez przypadek plany wydania Androida oznaczonego numerem 5.1. Informacja o nowej wersji systemu operacyjnego Google do smartfonów i tabletów pojawiła się na stronie internetowej zachęcającej do zakupu telefonów z rodziny Android One.

Budżetowe smartfony przeznaczone na rynku rozwijające się, które tworzone są przez partnerów Google wedle ścisłych wytycznych twórców najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego na świecie, należą do linii Android One. Cechą wspólną tych urządzeń ma być niska cena, przyzwoita specyfikacja i zawsze aktualne oprogramowanie.

Ze względu na współpracę Google z producentami i brak nakładek na system telefony Android One mają sporo wspólnego z tabletami i smartfonami z rodziny Nexus. Informacja o najnowszej wersji zielonego robota pojawiła się zresztą nie w kontekście najnowszego phabletu Nexus 6 od Motoroli i tabletu HTC Nexus 9.

Telefony Android One nie odniosły sukcesu w Indiach, ale Google i partnerzy nie poddają się. Trzy budżetowe smartfony, takie jak Evercoss One X, Mito Impact, i Nexian Journey mają teraz swój debiut w Indonezji. Specyfikacja urządzeń, z których każde wyposażone zostało w 4,5-calowy wyświetlacz i czterordzeniowy procesor nie budzi jednak ciekawości tak, jak informacja o oprogramowaniu.

Istnienie Androida 5.1 zdradziła strona internetowa promująca smartfony z rodziny Android One

Istnienie Androida 5.1 zdradziła strona internetowa promująca smartfony z rodziny Android One

Witryna promująca urządzenia Android One w Indonezji wspomina o tym, że pracują one pod kontrolą systemu Android 5.1, który nie został jeszcze nigdzie oficjalnie zapowiedziany. To zaskakujące zwłaszcza w kontekście tego, że Android 5.0 o kryptonimie Lollipop trafił dopiero na 1,6 proc. urządzeń łączących się ze sklepem Google Play.

Nie wygląda to też na błąd osoby przygotowującej stronę internetową, ponieważ informacja o Androidzie 5.1 powtórzona została w kilku różnych miejscach, a zresztą najnowszy Android już nie ma numerka 5.0.1, a 5.0.2. Taki numer systemu widnieje też podobno w ustawieniach nowych urządzeń Android One. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy następca Androida 5.0, również o nazwie kodowej Lollipop, trafi na Nexusy oraz tablety i smartfony z nakładkami.

źródło: phonearena.com