Android 6.0 Marshmallow i Huawei Nexus 6P - premiera coraz bliżej

Premiera Androida 6.0 Marshmallow już coraz bliżej. Po kilku miesiącach testów najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego firma Google rozesłała zaproszenia na konferencję prasową. Spodziewamy się zaprezentowania na niej oprogramowania i kilku nowych urządzeń.

Konferencja prasowa Google zapowiedziana została na 29 września i odbędzie się w San Francisco. Firma z Mountain View wysłała już zaproszenia do przedstawicieli zagranicznych mediów, a to jak wygląda zaproszenie przedstawił na swoich łamach serwis Android Police.

Treść zaproszenia nie pozostawia złudzeń, że chodzi o premierę nowej wersji systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów. Zaprezentowany w czerwcu Android M kontynuuje tradycję nadawania nazw kodowych nowym wersjom oprogramowania. W tym roku wybrano nazwę Marshmallow.

Data oficjalnej prezentacji Androida 6.0 Marshmallow wydaje się być pewna. Rok temu w październiku Google zaprezentowało po kilku miesiącach testów Androida 5.0 Lollipop razem z kilkoma nowymi urządzeniami z rodziny Nexus. Podobnego ruchu spodziewamy się w tym roku.

Android 6.0 Marshmallow i Huawei Nexus 6P - premiera coraz bliżej

Android M to Android 6.0 Marshmallow

Razem z Androidem 6.0 Marshmallow firma z Mountain View może zaprezentować nowe smartfony, na co wskazują liczne dotychczasowe plotki i przecieki. Jednym z nich ma być Nexus 6P wyprodukowany przez chińskiego giganta Huawei.

Niewykluczone, że pojawi się również nowa generacja Chromecasta razem z urządzeniem o roboczej nazwie Chromecast Audio służącego do podłączania głośników do domowej sieci. Pozwoliłoby to na proste uruchamianie transmisji audio z urządzeń z Androidem.

źródło: androidpolice.com