Android 6.0 Marshmallow już dostępny, a Sony zapowiada aktualizacje

Android 6.0 Marshmallow po kilku miesiącach testów został udostępniony użytkownikom końcowym. Nowe oprogramowanie do smartfonów i tabletów mogą już pobierać użytkownicy urządzeń z rodziny Nexus. Dzień po oficjalnej premierze Sony zapowiedziało z kolei, na które z urządzeń z linii Xperia trafi nowa wersja systemu operacyjnego Google'a.

Nowy mobilny system operacyjny od Google'a udostępniony został zgodnie z oczekiwaniami 5 października. Oprogramowanie będzie fabrycznie zainstalowane na smartfonach LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P, ale aktualizacji z Androida 5.0 Lollipop do Androida 6.0 Marshmallow mogą dokonać użytkownicy starszych Nexusów.

Wśród nowości z Androida 6.0 Marshmallow warto wymienić nowy tryb asystenta głosowego Google Now o nazwie Now on Tap, który rozumie kontekst informacji wyświetlanych na ekranie i daje użytkownikowi dodatkowe informacje. Pojawił się też system zarządzania energią Doze, który ma wydłużyć czas pracy urządzeń.

Android 6.0 Marshmallow już dostępny, a Sony zapowiada aktualizacje

Android 6.0 Marshmallow jest juz dostępny

Androida 6.0 Marshmallow mogą już pobierać posiadacze urządzeń z linii Nexus od różnych producentów. Na liście znajdują się LG Nexus 5, Motorola Nexus 6, Asus Nexus 7 (2013), HTC Nexus 9 oraz Nexus Player. O dostępności nowej wersji systemu na swoich smartfonach i tabletach z rodziny Xperia poinformowało też Sony.

Sony zapewniło, że aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow pojawi się na dużej licznie sprzętów. Na liście są Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua i Xperia C4. Data udostępnienia aktualizacji nie jest jeszcze znana.

źródło: officialandroid.blogspot.com i blogs.sonymobile.com