Android 6.0 zanotował ogromny wzrost popularności

Android 6.0 Marshmallow wciąż ma niestety znikomy udział w rynku. Warto jednak odnotować, że podwoił go w ciągu ostatniego miesiąca.

Firma Google przedstawiła najnowsze dane dotyczące popularności poszczególnych wersji Androida. Wyliczane są one na podstawie liczby urządzeń z systemem Google Android, które w ciągu ostatnich 7 dni odwiedziły sklep Google Play. Nie obejmują wersji Androida z udziałem poniżej 0,1%.

Android 6.0 Marshmallow - rekordowy wzrost popularności

Z najnowszego Androida 6.0 korzysta obecnie niewiele bo 4,6% odwiedzających Google Play urządzeń. Tak naprawdę to system ten zanotował jednak w ostatnim miesiącu ogromny wzrost popularności, ponieważ w poprzednim notowaniu osiągnął wynik na poziomie zaledwie 2,3%.

Pozostałe wersje Androida

Na pozycji lidera z wynikiem 35,8% pozostał Android Lollipop (liczone łącznie dwie wersje), który jednak zanotował spadek popularności o 0,3 punktu procentowego. Drugie miejsce przypadło w udziale Androidowi KitKat (33,4%, spadek o 0,9 punktu procentowego), natomiast ostatnie miejsce na podium zajął z wynikiem 21,3% Jelly Bean (łącznie trzy wersje). Android 6.0 Marshmallow znalazł się na czwartym miejscu.

Dokładne dane na temat wszystkich ujętych w zestawieniu wersji Androida znajdziecie na stronie Google.