Android 7.0 (6.5?): w końcu poznaliśmy nazwę

Firma Google poinformowała, jak będzie nazywał się kolejny Android.

Firma Google poinformowała w końcu, że następca Androida 6.0 będzie się nazywał Android Nougat, co oznacza, że tym razem internetowy gigant nie zdecydował się na nawiązanie do produktów producentów słodyczy.

"Nugat to rodzaj deseru, składającego się z masy z syropu gotowanego z miodem, wymieszanej z siekanymi orzechami włoskimi lub migdałami oraz pianą ubitą z białek, czasem z dodatkiem kakao." - dla niewiedzących cytujemy za Wikipedią.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie

Warto dodać, że w wyborze nazwy brali udział również internauci, którzy poproszeni zostali o pomoc przez Google oraz że wysoko na liście były też takie nazwy jak Nectar, Nachos i Nutmeg.

Co z numerem?

Czy internetowy gigant zdecyduje się na wykorzystanie numeru 7.0, czy też, jeżeli zmiany względem Androida 6.0 nie będą zbyt duże, wybierze numer 6.5? Obecnie wydaje się, że pierwsza propozycja jest bardziej prawdopodobna (wybór tego oznaczenia zasugerowała sama firma Google), co oznaczałoby, że pełne oznaczenie kolejnego Androida wyglądałoby następująco: Android 7.0 Nougat.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: