Android 7.0 Nougat bardzo słabo adoptowany przez rynek

Android 7.0 Nougat wciąż niestety obecny jest na bardzo niewielu urządzeniach. Marshmallow pnie się w górę.


Google przedstawia najnowsze dane na temat "androidowego" rynku

Firma Google przedstawiła najnowsze dane dotyczące popularności poszczególnych wersji Androida, Wyliczone zostały na podstawie liczby urządzeń, które w ciągu 7-dniowego okresu zakończonego 5 grudnia odwiedziły sklep Google Play. Nie obejmują wersji Androida z udziałem poniżej 0,1%.

Android 7.0 słabiutko

Z danych Google wynika, że mający premierę ponad trzy miesiące temu Android 7.0 Nougat wciąż jest bardzo mało popularny. Zaledwie 0,4% ujętych w wynikach urządzeń pracowało pod jego kontrolą (wzrost o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do danych sprzed miesiąca)

Android Lollipop liderem

Liderem pozostał Android Lollipop z wynikiem 34%, którego udział w rynku w rozbiciu na poszczególne wersje wygląda następująco: Android 5.0 – 10,8% (spadek o 0,5 punktu procentowego), Android 5.1 – 23.2% (wzrost o 0,4 punktu procentowego).

Android 6.0 Marshmallow z najszybszym wzrostem

Na trzecim stopniu podium uplasował się Android 6.0 Marshmallow. Okazał się on jednak zdecydowanie najlepszy jeżeli chodzi o wzrost popularności względem poprzedniego notowania (o 2,3 punktu procentowego z poziomu 24,0%)

Jak wygląda popularność reszty wersji Androida?

Pozostałe notowane przez Google wersje Androida zaliczyły spadek popularności o 0,1 - 1,2 punktu procentowego (rekordzistą był KitKat). Ich wyniki (jak również najpopularniejszych wersji) prezentuje poniższa grafika:

Android 7.0 Nougat bardzo słabo adoptowany przez rynek

Popularność poszczególnych wersji Androida: listopad/grudzień 2016 r.