Android 7.0 Nougat może mieć premierę już wkrótce

Android 7.0 Nougat w piątej wersji deweloperskiej jest już w rękach deweloperów. Biorąc to pod uwagę oraz doniesienia Evana Blassa bardzo prawdopodobne wydaje się, że finalna wersja systemu zostanie udostępniona już w sierpniu.

Śledząc prace firmy Google związane z następną wersją najpopularniejszego mobilnego systemu na rynku - Android 7.0 Nougat - można zauważyć, że tym razem internetowy gigant prowadzi je znacznie intensywniej. Pierwszą deweloperską wersję poglądową udostępnił bowiem nie podczas konferencji Google I/O 2016 a już 9 marca, czyli dwa miesiące wcześniej niż można się było spodziewać. Obecnie deweloperzy mają już do dyspozycji piątą betę, która posiada finalną wersję API.

Android 7.0 Nougat może mieć premierę już wkrótce

Android Nougat wziął swoją nazwę od popularnego deseru (masa z syropu gotowanego z miodem wymieszana z siekanymi orzechami włoskimi lub migdałami oraz pianą ubitą z białek)

Wcześniejsze wydanie kolejnej wersji Androida zapowiedział też właśnie Evan Blass znany z trafnych doniesień na temat "mobilnych" premier. Według niego Android 7.0 Nougat zostanie udostępniony już w sierpniu wraz z kolejną paczką aktualizacji bezpieczeństwa. Niestety posiadacze Nexusów 5 będą się musieli pogodzić z wykluczeniem ich gadżetu z procesu aktualizacji.

Android 7.0 Nougat może mieć premierę już wkrótce

Evan Blass zapowiada wcześniejszą premierę systemu Android 7.0 Nougat

Jeżeli doniesienia te się potwierdzą, wraz z wydaniem Androida 7.0 Nougat powinniśmy też oczekiwać premiery kolejnych urządzeń z linii Nexus. Ich produkcją zajmie się firma HTC.