Android 7.0 Nougat: te smartfony i tablety Sony zostaną zaktualizowane

Sprawdź, na które urządzenia Sony trafi system Android 7.0 Nougat.

Kilka dni temu firma Google udostępniła system Android 7.0 Nougat. Jego dostawy zostały rozpoczęte w przypadku urządzeń z linii Nexus i Android One oraz tabletu Pixel C. Dzisiaj głos w sprawie zabrała firma Sony i poinformowała na swoim blogu, które z jej urządzeń zostaną objęte procesem aktualizacyjnym. Ich lista wygląda następująco: Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra i Xperia X Performance.

Niestety firma Sony nie podała żadnych, nawet przybliżonych terminów udostępnienia Androida 7.0 Nougat. Wyraźnie jedynie zaznaczyła, że bardzo pracuje nad tym, aby jego dostawy rozpoczęły się jak najszybciej oraz podkreśliła rolę jaką w tym procesie odgrywają operatorzy (proces adaptacji nowego oprogramowania w ich przypadku wpływa na kolejne przesunięcie terminu udostępnienia aktualizacji).

Sony i Android 7.0 Nougat

Przy tej okazji warto jednak przypomnieć wyniki opublikowanego niedawno raportu Apteligent dotyczącego rynku amerykańskiego i czasu jaki poszczególne firmy potrzebowały na dostosowanie Androida 6.0 Marshmallow na potrzeby swoich urządzeń pracujących pod kontrolą Android 5.x. Wynika z niego, że Motorola poradziła sobie z tym najlepiej (nowy Android już w ok. dwa miesiące po udostępnieniu przez Google trafił na smartfony Moto X Style). Nieco dłużej zajęło to LG i HTC (ok. trzy miesiące), natomiast najwięcej czasu potrzebowały firmy Sony i Samsung (ok. 5 miesięcy). Oznacza to więc, że właściciele wspomnianych na wstępie modeli japońskiego producenta będą musieli uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na aktualizację. Dużym plusem jest jednak to, że już kilka dni po udostępnieniu Androida 7.0 Nougat mają pewność, iż prędzej, czy później ale otrzymają aktualizację.