Android 7.0 zaoferuje funkcję typu Force Touch/3D Touch

Android 7.0 będzie wspierał funkcję typu Force Touch/3D Touch. To zaś oznacza, że na rynku pojawi się więcej smartfonów z ekranem wrażliwym na siłę nacisku. Pierwszym z nich będzie zapewne kolejny model z rodziny Nexus.

Kilka dni temu Google udostępniło deweloperom system Android N Developer Preview, który oprócz nowości takich jak API dla renderowania 3D, czy skróty w launcherze oferował także tajemniczą funkcję "setDynamicShortcuts(List)". Redaktorzy serwisu Phandroid skontaktowali się z Kevinem Barry, twórcą aplikacji Nova Launcher, który stwierdził, że związana ona jest z siłą nacisku wywieraną na ekran. To zaś zdawało się potwierdzać wcześniejsze spekulacje mówiące o udostępnieniu przez Google w nowym Androidzie funkcji podobnej do 3D Touch, z której korzysta iPhone 6s.

Dzisiaj już nie musimy poruszać się w sferze spekulacji: mamy pewność, że tak faktycznie będzie. Redaktorzy serwisu The Verge uzyskali bowiem oficjalną wypowiedź Google w tej sprawie. Wynika z niej, że amerykańska firma zamierza wprowadzić nową funkcję ponieważ bardzo tego chcą producenci smartfonów. Byłoby to dla nich dużym ułatwieniem, ponieważ nie musieliby oni poświęcać czasu i środków na opracowywanie własnej metody zwiększającej funkcjonalność dotykowego ekranu.

Biorąc to wszystko pod uwagę bardzo prawdopodobne wydaje się, że pierwszym urządzeniem korzystającym z nowej funkcji wspieranej przez Androida 7.0 będzie kolejny smartfon z rodziny Nexus.