Android 7.1 Nougat oficjalnie. Wkrótce trafi na smartfony Nexus

Android 7.1 Nougat zostanie udostępniony w wersji finalnej na początku grudnia. Wersji deweloperskiej właściciele wybranych urządzeń mogą już jednak oczekiwać w paździeniku.

Firma Google poinformowała, że poglądowa wersja Androida 7.1 Nougat zostanie udostępniona jeszcze w październiku. Na początku grudnia ma być natomiast gotowe wydanie finalne. Z zamieszczonego na blogu Google wpisu dowiadujemy się ponadto, że początkowo z Androida 7.1 Developer Preview będą mogli skorzystać właściciele smartfonów Nexus 5X, Nexus 6P i tabletu Pixel C, natomiast w trakcie okresu testowego dołączyć będą do nich mogli także właściciele innych "wspieranych urządzeń". Lista urządzeń, które otrzymają finalną wersję Androida 7.1 przedstawia się następująco:

- Motorola Nexus 6

- LG Nexus 5X

- Huawei Nexus 6P

- HTC Nexus 9

- Asus Nexus Player

- Pixel C

- wspierane modele z rodziny Android One

Oczywiście z nowego Androida korzystać też będą najnowsze smartfony Google - Pixel i Pixel XL.

Android 7.1 Nougat

Android 7.1 Nougat wniesie ze sobą kilka zmian takich jak skróty w aplikacji, usprawnienia menedżera pamięci (można będzie szybko oczyścić zbędne pliki i zwolnić pamięć), czy znane z Pixela i Pixela XL okrągłe ikony (w przypadku tych smartfonów nowy Android zaoferuje więcej nowych funkcji). Warto też dodać, że wprowadza nowe API poziomu 25.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: