Android Auto 4.7 z personalizacją interfejsu już dostępny

Posiadacze smartfonów z Androidem i nowych samochodów powinni zainteresować się nową aktualizacją.

Android Auto i Apple CarPlay to podobnie, jak system Android i iOS dwie konkurencyjne platformy, których funkcje są bardzo zbliżone do siebie. Oba rozwiązania pojawiły się po raz pierwszy w 2015 roku, a ich głównym zadaniem jest połączenie naszego smartfona z systemem multimedialnym samochodu. Dzięki temu oraz specjalnemu interfejsowi, który nie jest angażujący podczas jazdy można korzystać z Map Google oraz słuchać ulubionych piosenek z serwisów streamingowych, a także rozmawiać przez telefon.

Android Auto 4.7 z personalizacją interfejsu już dostępny

Źródło: google

Co ważne Apple CarPlay wbudowane jest w system iOS i nie potrzebuje żadnych dodatkowych informacji. Wystarczy iPhone oraz odpowiedni przewód USB. W przypadku Android Auto potrzebna jest jeszcze dodatkowa aplikacja, która oficjalnie nie jest dostępna w polskim Sklepie Play.

Android Auto na przestrzeni ostatnich czterech lat doczekał się sporej ilości aktualizacji, które poprawiały działanie tego rozwiązania i wprowadzały nowe funkcje. Z czasem pojawiło się nawet wsparcie dla bezprzewodowej łączności na wybranych urządzeniach. Najnowsza aktualizacja wprowadza kolejną garść nowości.

Android Auto 4.7 z personalizacją interfejsu już dostępny

Źródło: google

Jedna z nich jest szczególnie ważna. Mowa o przełączniku powiadomień multimedialnych, który umożliwia wyświetlanie w Android Auto powiadomień z aplikacji, które natywnie nie obsługują tego systemu. Ponadto Google udostępniło możliwość personalizacji ekranu startowego w Android Auto, dzięki czemu można wybierać aplikacje, które pojawiać się będą w launcherze.

Źródło: xda-developers.com