Android Auto nareszcie z wyciszaniem powiadomień!

Google zaktualizowało Android Auto. Rozwiązanie otrzymało kluczową funkcję.

Android Auto z natury projektowane było jako system, który ma być maksymalnie nieskomplikowany, nieangażujący i prosty w obsłudze. Dzięki Android Auto w łatwy sposób możemy przenieść nawigację oraz muzykę ze swojego telefonu na ekran systemu multimedialnego wbudowanego w auto. Dodatkowym bonusem jest oczywiście zestaw głośnomówiący.

Android Auto nareszcie z wyciszaniem powiadomień!

Niestety Google podczas projektowania Androida Auto nieco się zagalopowało. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane głównie po to, aby odciążyć kierowcę i nie denerwować go co chwila nowymi komunikatami. Niestety skutek był odwrotny. Do dziś Android Auto nie miało opcji wyciszenia powiadomień w związku z czym każda nowa wiadomość lub nadejście e-maila na telefonie sygnalizowane było przez Android Auto.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Nowy interfejs w Android Auto! Co się zmieni? Kiedy aktualizacja?
  • Google wypuszcza swoje chipsy? Niecodzienna promocja Pixela 6

Wczoraj wieczorem pierwsi użytkownicy rozwiązania Android Auto za pośrednictwem Reddita poinformowali, że rozwiązanie w końcu otrzymało podstawową funkcję, jaką jest możliwość wyciszania powiadomień. Od teraz po aktywacji odpowiedniej opcji w ustawieniach Android Auto będzie pokazywał nadchodzące powiadomienia na ekranie systemu inforozrywki wbudowanego w samochód, ale nie będzie już zadręczał użytkowników co chwilowymi komunikatami głosowymi, które uniemożliwiały im słuchania muzyki.

Android Auto nareszcie z wyciszaniem powiadomień!

Źródło: reddit.com

Co ciekawe Google nie ustrzegło się błędu związanego z aktywacją nowej opcji. Po uruchomieniu ustawienia brak dźwięku z powiadomień wyskakują one na ekranie systemu inforozrywki w samochodzie i nie znikną, dopóki użytkownik nie przesunie ich ręcznie. Mamy nadzieje, że Google szybko naprawi ten błąd.

Źródło: androidpolice.com