Android Auto z widżetem multimediów! Poznajcie Media Picks

Google zaktualizowało Android Auto. Rozwiązanie otrzymało niewielki, ale niezwykle przydatny widżet. Media Picks pozwoli szybko i skutecznie zarządzać multimediami w Twoim aucie.

Android Auto po sześciu latach od swojego debiutu w końcu stał się niezwykle popularny. Obecnie przeważająca większość nowych aut posiada wbudowaną kompatybilność z tym rozwiązaniem, a na rynku aut wtórnych znajdziemy coraz więcej aut z nowoczesnymi systemami infotaiment, które również pozwalają przenieść obraz ze smartfona na wyświetlacz wbudowany w deskę rozdzielczą auta.

Android Auto w iDrive 7
fot. Daniel Olszewski / PCWord

Android Auto w iDrive 7

fot. Daniel Olszewski / PCWord

Google oraz Apple w dalszym ciągu rozwijają swoje systemy łączności z samochodami. Co ważne standard od 2015 roku jest taki sam. Aktualizacje wykonywane są po stronie smartfona - urządzenia, które zmieniamy znacznie częściej, niż auto.

Zobacz również:

  • Włochy chcą ukarać Apple i Google. Jakiej kwoty oczekują od firm?
  • Koniec z Android Auto na ekranie smartfona! Co w zamian?
  • Stworzono elektryczny statek przypominający UFO!

Wyszukiwarkowy gigant udostępnia właśnie nową funkcjonalność dla użytkowników Android Auto. Część z nich otrzymała nową opcję o nazwie Media Picks, która pojawia się na pasku nawigacyjnym.

W sieci na chwilę obecną nie znajdziemy zbyt wielu raportów dotyczących Media Picks. Funkcja pojawiła się u jednego z użytkowników Reddita.

Media Picks to dodatkowy przycisk z nutką, który wyświetla się obok widgetu sterowania multimediami na dolnym pasku Android Auto. Po jego kliknięciu na ekranie pojawi się widget typu pop-up, który zasłoni kawałek interfejsu użytkownika i wyciągnie na wierzch aplikację, która aktualnie odtwarza dźwięk. W chwili obecnej rozwiązanie zostało zintegrowane z serwisem streamingowym Spotify oraz Wiadomościami Google.

Media Picks w Android Auto
fot. sccabrian / Reddit

Media Picks w Android Auto

fot. sccabrian / Reddit

Po kliknięciu w widget na ekranie zobaczymy ostatnio odtwarzane playlisty. Po wybraniu jednej z nich menu Media Picks minimalizuje się do paska zadań.

Google nie pochwaliło się jeszcze nową funkcjonalnością Android Auto. Prawdopodobnie jest ona testowana na niewielkiej ilości użytkowników i trafi do Android Auto wraz z kolejną aktualizacją.