Android Automotive z pierwszą duża aktualizacją! Co zmienia?

Google wprowadza pierwszą znaczącą aktualizację do Android Automotive. Pojawia się ulepszony asystent głosowy oraz dodatkowe aplikacje.

Android Automotive to nadal nowość na rynku. Zunifikowany system operacyjny od Google w chwili obecnej dostępny jest w najnowszych modelach Volvo i Polestar. Wkrótce dołączą do nich samochody produkowane przez Forda oraz innych producentów.

Android Automotive w Volvo
Źródło: volvocars.com

Android Automotive w Volvo

Źródło: volvocars.com

Google na targach CES 2022 zaprezentowało pierwsza aktualizację rozwojową Android Automotive. System operacyjny otrzymał kilka nowych aplikacji, których do tej pory brakowało. Posiadacze aut elektrycznych szczególnie ucieszą się z dedykowanej aplikacji PlugShare pozwalającej sprawdzać dostępność ładowarek bezprzewodowych. Pojawi się również ChargePoint, SpotHero, ParkWhiz oraz nawigacja Sygic.

Zobacz również:

W niektórych autach pojawi się także aplikacja YouTube. Ze względu na bezpieczeństwo dostępna będzie jedynie podczas postoju i po zaciągnięciu hamulca ręcznego.

Dużo ważniejsza jest jednak lepsza integracja Android Automotive z Asystentem Google. Rozwiązanie to pozwali na uruchomienie ogrzewania lub zdalne zamknięcie pojazdu z wykorzystaniem komend głosowych. Dodatkowe aplikacje do zarządzania samochodem nie będą już niezbędne.

Android Automotive będzie również lepiej przygotowany do obsługi inteligentnych kluczyków zapisanych w smartfonach. Mowa o rozwiązani korzystającym z chipów Ultra Wide Band. Technologia ta dostępna jest aktualnie w Google Pixel 6 oraz smartfonach z rodziny Galaxy S21.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: