Android Honeycomb z wymaganiami sprzętowymi

W sieci pojawiła się interesująca plotka dotycząca nadchodzącej wersji systemu operacyjnego Android. Wynika z niej, że będzie on miał swoje - dość ostre - wymagania sprzętowe. Duża część urządzeń obecnych na rynku nie będzie ich spełniała, a tym samym aktualizacja oprogramowania stanie się dla nich niemożliwa.

W sieci pojawiły się interesujące i zaskakujące informacje dotyczące nowej wersji systemu operacyjnego Android - Honeycomb. Wynika z nich, że ma on mieć dość wyśrubowane minimalne wymagania sprzętowe. Urządzenie, które ich nie spełnią zostaną pozbawione możliwości przeprowadzenia aktualizacji.

Tak przynajmniej twierdzi Bobby Cha z koreańskiej firmy Enspert zajmującej się produkcją sprzętu elektronicznego. Twierdzi on, że Android Honeycomb pracować będzie jedynie na urządzeniach posiadających ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280x720. Na tym nie kończą się jednak jego wymagania. Honeycomb miałby także wymagać "do poprawnego działania" przynajmniej dwurdzeniowego procesora takiego jak procesor ARM Cortex-A9.

Zobacz również:

  • Już nie tylko Huawei? Rząd USA chce zbanować kolejnego producenta!
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [21.09.2021]

Firma Google nie odniosła się jeszcze do tych informacji. Póki co można je więc traktować w kategorii plotki. Jeśli jednak okażą się one być prawdziwe, to wiele osób, które zdecydowało się zakupić tablet nie nacieszy się nową wersją systemu operacyjnego.