Android Ice Cream Sandwich (3.4) zaprezentowany!

Podczas konferencji Google I/O w San Francisco przedstawiony został system Android 3.4 (nazwa kodowa "Ice Cream Sandwich"). Nowa wersja będzie współpracować ze smartfonami i tabletami.

Ice Cream Sandwich (pol. Lodowa kanapka) przyniesie najciekawsze funkcje Honeycomb (3.0) do smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Andoid Ice Cream Sandwich (3.4) - jeden dla wszystkich

Google dało do zrozumienia, że nowy system będzie sposobem firmy na fragmentację Androida. Podczas gdy obecnie różne urządzenia korzystają z kilku wersji, a także "przeróbek" systemu, ambitny cel na przyszłość brzmi: jeden OS, który działa wszędzie.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Nowy Android ma być połączeniem tabletowej wersji Honeycomb (3.0), a także smartfonowego Gingerbread (2.3). Na razie nie znamy wielu szczegółów na temat nowości w systemie. Wiadomo, że będzie posiadał większe możliwości optymalizacji (m.in. łatwiejsze dopasowanie widżetów), holograficzny interfejs 3D i wygodny menedżer zadań.

Holograficzny interfejs 3D będzie wykrywać, z której strony patrzysz i dostosowywać wygląd, aby osiągnąć najwyższą jakość. Ta sama technologia przyda się także w rozmowach wideo. Podczas konferencji z kilkoma osobami, system automatycznie wykryje osobę mówiącą i dopasuje do niej ostrość obrazu.

Android Ice Cream Sandwich (3.4) pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Już w maju Google udostępni zaś Androida 3.1, czyli aktualizację tabletowej wersji Honeycomb.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: