Android Ice Cream Sandwich doczekał się Flasha

Posiadacze smartfonu Galaxy Nexusa mogą w końcu oglądać strony internetowe oraz filmy, które wykorzystują technologię Flash. Adobe wydało aktualizację Flash Playera w Android Market. Wersja 11.1 wspiera nowy system Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Android z Flashem
Flash Player 11.1 nie zawiera żadnych nowych funkcji ani rozwiązań. Poprawia kilka błędów związanych ze stabilnością, wydajnością i kompatybilności, ale jego głównym zadaniem jest wprowadzenie obsługi systemu Android Ice Cream Sandwich, który niedawno zadebiutował na smartfonie Galaxy Nexus. Nowego Flasha Playera można już pobrać z Android Market.

Technologia Flash dla Androida 4.0 jest trochę niedopracowana. Problemy dotyczą np. sytuacji, w której ktoś dzwoni do posiadacza telefonu. Połączenia przychodzące nie mają priorytetu, a więc warstwa audio z Flash Playera jest odtwarzana przed i po rozmowie. Innym problemem jest brak aktualizacjo klatek filmu w czasie jego pauzy.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Flash Player 11.1 może być ostatnią wersją tej wtyczki dla urządzeń z Androidem. Adobe powiedziało w listopadzie, że planuje zakończyć prace nad tą technologią dla urządzeń mobilnych i skupić swoje siły na HTML 5. Google też w końcu może z niej zrezygnować i w efekcie wszyscy przyznają rację Steve'owi Jobsowi, który nigdy nie był jej zwolennikiem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: