Android Ice Cream Sandwich oraz Galaxy Nexus - premiera

Kodowe oznaczenie nowej wersji systemu Google Android to Ice Cream Sandwich. Zaprezentowana została na konferencji w Hong Kongu w zeszłym tygodniu wraz z telefonem Samsung Galaxy Nexus.

W naszym serwisie AndroidLife.pl znajduje się obszerne opracowanie wszystkich informacji które pojawiły się na ten konferencji. Prezentujemy tam wszystko co do tej pory wiadomo zarówno o nowej wersji systemu Android Ice Cream Sandwich, jak i o pierwszym wyposażonym w nią smartfonie, czyli Galaxy Nexus. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

Galaxy to obecnie najważniejsza dla Samsunga linia urządzeń z tego segmentu, więc nie dziwne że koreański producent zdecydował się dołączyć do niej telefon z linii Nexus. Owocuje to zwiększeniem popularności tego konkretnego modelu oraz poszerzeniem, i tak niemałego, portfolio.

Modele Samsung Galaxy S oraz Samsung Galaxy S2 osiągnęły łączną sprzedaż ponad 30 milionów sztuk. Popularne na wewnętrznym rynku tabletów na Androidzie są też modele Galaxy Tab. Niedługo rodzina tych urządzeń poszerzy się także o dwa odtwarzacze multimedialne, czyli Galaxy WiFi 3.6 oraz 5. Oprócz tego zasila ją także cała gama smartfonów z różnych półek cenowych.