Android Ice Cream Sandwich zainstalowany na Kindle'u Fire

Haker przedstawiający się jako Steven zaprezentował tablet Kindle Fire pracujący w oparciu o system Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Brakuje mu jeszcze obsługi audio, Wi-Fi, akcelerometru i czujnika światła, ale dla fanów hakowania tabletów i smartfonów to spore wydarzenie.

Kindle Fire
Wspomniany haker poinformował o Kindle'u Fire pracującym pod kontrolą Androida 4.0.1 na forum XDA Developers. Chce on współtworzyć otwarty projekt pracujący nad Ice Cream Sandwichem dla Kindle'a Fire. Efekty pracy mają być publikowane w sieci. Było to tylko kwestią czasu od momentu wydania kodu źródłowego nowego systemu Google.

Haker zajął się Kindlem Fire prawdopodobnie z uwagi na jego niską cenę, dwurdzeniowy procesor i popularność wśród użytkowników. Już wcześniej odkryto jak zrootować tablet, zainstalować Android Market, a nawet przygotowano dla niego modyfikację systemu CyanogenMod 7, która daje doświadczenia bardziej zbliżone do Androida niż domyślny interfejs stworzony przez Amazon.

Producent Kindle'a Fire zarabia na swoim tablecie, głownie dzięki zakupom treści z Amazon Appstore. Hakowanie tabletu i udostępnienie Android Marketu jest więc dla niego problemem. Na razie jednak nie wytoczył wojny tym, którzy hakują jego tablety. Co prawda aktualizacją oprogramowania usunął dostęp do roota, ale nie zapobiega w żaden sposób jego odzyskaniu. Osoby, które zainstalowały CyanogenMod 7 nie mają nawet tego problemu.

Wygląda więc na to, że producent Kindle'a nie chce tracić czasu na walkę z garstką zapaleńców. To dobra wiadomość dla zespołu pracującego nad Androidem 4.0 dla Kindle'a Fire. Poniżej film prezentujący Ice Cream Sandwicha na tablecie firmy Amazon. Polecamy też zapoznanie się z naszym rankingiem najlepszych tabletów 2011 roku.