Android Ice Cream Sandwich zaprezentowany a przy tym dwie wpadki

Pojawiła się najnowsza odsłona systemu Android. Jej kodowe oznaczenie to 4.0 Ice Cream Sandwich. Zadebiutuje w listopadzie na smartfonie, który przygotowali wspólnie Google oraz Samsung - modelu Galaxy Nexus.


Android Ice Cream Sandwich zaprezentowany a przy tym dwie wpadki

Galaxy Nexus, widok z tyłu

W Hong Kongu miała miejsce konferencja którą prowadzili wspólnie przedstawiciele Google i Samsunga. Zostały na niej zaprezentowane dwa bardzo ważne z punktu widzenia rynku mobilnego produkty. Po pierwsze miała premierę nowa wersja systemu Android czyli Ice Cream Sandwich, która połączy w końcu linię systemów dla smartfonów i tabletów. Przynosi bardzo dużo udoskonaleń względem leciwej już wersji 2.3 Gingerbread.

Drugą ważną premierą jest smartfon Galaxy Nexus. Został wyprodukowany przy ścisłej współpracy z Google i tak jak jego starszy brat, Nexus S, jest pierwszym urządzeniem z nową wersją Androida. Jest to wersja niemodyfikowana i bez żadnych nakładek producenta. Pierwszy smartfon z tej serii, czyli Nexus One wyprodukował HTC.

Zobacz również:

  • Galaxy A53 5G taniej o kilkaset złotych! Kolejna świetna promocja na Black Friday

Nowe funkcje

Android 4.0 pokazał nowe zastosowanie modułu NFC. Do tej pory kojarzony był głównie z mobilnymi płatnościami i Google Wallet. Android Beam będzie służył do szybkiej wymiany danych między telefonami poprzez stuknięcie jednym o drugi. Dla zastosowań biznesowych została dodana lepsza integracja kilku kont email i wsparcie dla folderów w Exchange. Poprawiono bezpieczeństwo systemu stosując najnowszą wersję protokołu ActiveSync (EAS). Po raz pierwszy smartfony będą miały możliwość szyfrowania danych, do tej pory dostępną jedynie dla tabletów z Honeycomb.

Wpadki na konferencji

Kolejnym zabezpieczeniem jest funkcja rozpoznawania twarzy do odblokowania urządzenia. Na prezentacji jednak zdarzyła się wpadka, a telefon nie rozpoznał swojego właściciela. Drugą była próba podyktowania wiadomości, Galaxy Nexus nie zapisał poprawnie wypowiedzianych słów.

Google uruchomił podstronę z materiałami na temat nowego telefonu Samsunga. Po więcej informacji zapraszamy na nasz portal poświęcony tylko i wyłącznie urządzeniom opartym o system Google - AndroidLife. Znajdziecie tam specyfikację najnowszego modelu smartfonu Samsunga czyli Galaxy Nexus oraz obszerne opracowanie informacji jakie posiadamy na tę chwilę o Ice Cream Sandwich.