Android Jelly Bean "zgarnął" ponad 60% rynku. Android 4.4 KitKat wciąż poniżej 2%

Popularność Androida Jelly Bean przekroczyła kolejny próg. Android 4.4. KitKat czeka na zbliżające się targi MWC w Barcelonie.

Co miesiąc na stronie dla deweloperów firma Google uaktualnia dane na temat popularności poszczególnych wersji Androida. Najnowsze z nich wyliczone zostały na podstawie liczby użytkowników łączących się ręcznie z Play Store w okresie 28.01-04.02.2014 roku. Nie obejmują one żadnej wersji systemu, której udział jest poniżej 0,1% oraz urządzeń korzystających z Androida starszego od Androida 2.2.

Android Jelly Bean przekracza 60%

Zgodnie z poprzednimi badaniami blisko 60% urządzeń pracowało pod kontrolą którejś z wersji Androida Jelly Bean. Obecnie, dzięki zwiększeniu udziału o 1,6 punktu procentowego, system ten pokonał wspomniany próg i osiągnął wynik 60,7% (największy w nim udział ma Android 4.1.x)

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]
  • Włochy chcą ukarać Apple i Google. Jakiej kwoty oczekują od firm?

Co z Androidem 4.4 KitKat?

Udział najnowszego Androida 4.4 KitKat co prawda rośnie (w porównaniu do poprzedniego notowania o 0,4 punktu procentowego), lecz wciąż jest na bardzo niskim poziomie (1,8%). W ciągu kilku tygodni powinno się to jednak zmienić, przede wszystkim ze względu na zbliżające się targi MWC w Barcelonie, podczas których zaprezentowane zostaną nowe modele smartfonów. Szkoda, że nie dzieje się to na drodze aktualizacji, która objęłaby nie tylko flagowe modele (do tej pory tutaj też jest kiepsko), ale również te ze średniej półki cenowej.

Obecnie fragmentacja Androida wygląda następująco:

Android Jelly Bean "zgarnął" ponad 60% rynku. Android 4.4 KitKat wciąż poniżej 2%