Android Jelly Bean "zgarnia" obecnie 28,4% rynku. Jest popularniejszy od ICS

Zgodnie z najnowszymi statystykami zaprezentowanymi przez Google, Android Jelly Bean jest obecnie popularniejszy od Androida Ice Cream Sandwich.


Google co miesiąc przedstawia statystyki popularności poszczególnych wersji Androida. Najnowsze z nich (za ostatnie dwa tygodnie kwietnia) opierają się na zmienionym systemie wyliczania biorącym pod uwagę jedynie użytkowników łączących się ręcznie z Play Store, a nie wszystkie połączenia z serwerami Google. Podejście takie ma pozwolić na prezentowanie wyników, które będą bardziej zbliżone do stanu faktycznego.

Jak obecnie wygląda rynek Androida?

W najnowszym notowaniu najistotniejsza informacja dotyczy pozycji Androida Jelly Bean, który po raz pierwszy w historii osiągnął lepszy wynik (28,4%) od Androida Ice Cream Sandwich (spadek do poziomu 27,5%).

Kto jest liderem?

Tutaj nie ma zmian. Zdecydowanym liderem wciąż pozostaje Gingerbread, do którego należy obecnie 38,5% "androidowej społeczności". Co prawda ten ponad dwuletni system z miesiąca na miesiąc traci na popularności, lecz z winy Google i producentów smartfonów dzieje się to jednak zdecydowanie za wolno.

Więcej informacji: Google