Android KitKat 4.4.3 na smartfony LG Nexus 5 ma pojawić się jeszcze dziś

System mobilny od Google zapewne doczeka się w przeciągu najbliższych miesięcy dużej aktualizacji, ale przed nią najnowszy Android dostanie przynajmniej jedno uaktualnienie. Być może nawet dziś posiadacze smartfona Nexus 5 będą mogli cieszyć się KitKatem w wersji 4.4.3.

O pojawieniu się w sieci zrzutów ekranu prezentujących Androida 4.4.3 KitKat informowaliśmy już na łamach PC Worlda pod koniec marca. Jak donosi serwis XDA Developers, aktualizacja wprowadzająca nowe systemu mobilnego Google na smartfony z linii Nexus powinna pojawić się jeszcze dziś. W pierwszej kolejności mają cieszyć się nią posiadacze smartfonów LG Nexus 5, na których najnowszy Android pierwotnie debiutował.

Wygląda też na to, że nie wszyscy posiadacze Nexusów będą mogli od razu zainstalować uaktualnienie. W pierwszej kolejności ma zostać ono udostępnione dla najnowszych urządzeń wyprodukowanych przez LG z pomocą Google. Powtarza się tutaj sytuacja, która miała miejsce przy premierze pierwszej wersji KitKata. Wtedy też system zadebiutował na smartfonie Nexus 5, a dopiero po kilku tygodniach trafił on na starsze urządzenia z tej linii.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi
Android KitKat 4.4.3 na smartfony LG Nexus 5 ma pojawić się jeszcze dziś

Źródłem informacji o nowej wersji Androida jest amerykański operator Sprint. Jeśli wierzyć udostępnionym przez sieć, jeszcze dziś ma pojawić się aktualizacja OTA (over the air). Nadal nie ma jednak potwierdzonych informacji o wprowadzanych przez KitKata 4.4.3 nowościach. Wiemy tylko tyle, że uaktualnienie ma być oznaczone KTU48F. Nie ma jednak co spodziewać się nowych funkcji. Najprawdopodobniej będą to wyłącznie poprawki wykrytych do tej pory błędów.

źródło: XDA Developers