Android L doczekał się aktualizacji. Pobierać go mogą posiadacze Nexusów 5 i 7

Pojawiła się nowa wersja deweloperskiego wydania Androida L. Posiadacze smartfona Nexus 5 i tabletu Nexus 7 z 2013 roku w wersji Wi-Fi mogą pobierać już nową paczkę zawierającą obraz systemu.

Android L został zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji Google I/O 2014. Google zapowiedziało premierę nowej wersji systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów na jesień tego roku. Teraz z rozwojowej wersji oprogramowania mogą korzystać posiadacze najnowszych smartfonów i tabletów z rodziny Nexus. Otrzymali oni właśnie kolejną wersję oprogramowania.

Nową wersję systemu Android L oznaczoną LPV81C można pobierać już teraz. Nie wprowadza ona wielu zmian, tak jak pierwsze wydanie w którym zmieniony został sposób wyświetlania powiadomień, podmieniono Dalvik na ART i dodano elementy interfejsu zaprojektowane w duchu Material Design. Tym razem jak zwykle producent poprawił wykryte błędy i poprawił wydajność. Oprócz tego aktualizacji doczekało się API usługi Google Fit, dzięki któremu deweloperzy mogą projektować nowy typ aplikacji.

Pierwsze wydanie Android L dla smartfonów Nexus 5 i tabletów Nexus 7 (2013) Wi-Fi pojawiło się zaraz po konferencji Google I/O 2014. Właściciele innych urządzeń z linii Nexus mogą korzystać tylko z nieoficjalnych modyfikacji, a Google nie podało jeszcze terminu udostępnienia oficjalnej wersji dla Nexusa 4 oraz innych tabletów w ofercie giganta z Mountain View.

Obrazy najnowszej wersji systemu Android L przeznaczonego dla smartfona Nexus 5 i tabletu Nexus 7 (2013) Wi-Fi można pobrać ze strony developers.google.com.