Android L: niemiecki oddział Motoroli sugeruje wrześniową premierę

Google nadal oficjalnie nie zapowiedziało premiery Androida L. Przybliżony termin debiutu nowej wersji systemu operacyjnego rodem z Mountain View podał za to przedstawiciel firmy Motorola. Jeśli wierzyć pracownikom kontaktującym się z klientami firmy, Android L ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

Po czerwcowej prezentacji Google udostępniło zainteresowanym deweloperom rozwojową wersję nowej wersji swojego systemu operacyjnego dla smartfonów i tabletów o nazwie Android L. Do tej pory pojawiło się kilka aktualizacji dodających nowe funkcje i zwiększających stabilność nowego oprogramowania giganta z Mountain View, ale twórcy systemu nie podali oficjalnie do wiadomości planowej daty premiery.

O przewidywanej dacie premiery Androida L poinformował jednak pracownik działu obsługi klienta w niemieckim oddziale firmy Motorola. Informacja pojawiła się w odpowiedzi na pytanie internauty dotyczące przewidywanej daty aktualizacji zeszłorocznego smartfona Motorola Moto G. Pracownik niemieckiego oddziału Motoroli odpowiedział, że smartfon Moto G może spodziewać się aktualizacji jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Sprawdź najciekawsze promocje! [7.12.2021]
  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 7.12.2021]
Android L: niemiecki oddział Motoroli sugeruje wrześniową premierę

Jeśli ta informacja jest prawdziwa, to gigant z Mountain View zaprezentuje nową wersję Androida już niebawem. Zwykle mija bowiem nieco czasu od oficjalnej prezentacji nowej wersji zielonego robota do aktualizacji obecnych już na rynku urządzeń, które nie pochodzą z rodziny Google Nexus. Termin wydaje się jednak dość nieprawdopodobny, bo do końca miesiąca zostały już tylko dwa tygodnie.

źródło: tabtech.de